سنسورهای سه محور

با گسترش صنایع، لزوم پایش وضعیت مداوم و استفاده از سنسورهای با بهره وری بالا بیش از پیش احساس می‌گردد. سنسورهای سه محوره نیز در راستای این الزام گسترش یافته‌اند. این سنسورها در انواع وایرلس و سیمی به طور گسترده‌ای در حال استفاده می‌باشند. در این خبرنامه هدف معرفی و بررسی ویژگی های کمی و کیفی این دسته از سنسورها می باشد که برای نیل به این هدف به معرفی پیشرفته ترین نمونه موجود پرداخته خواهدشد.

سنسور وایرلس سه جهته EL-Wiser 3x

سنسور وایرلس EL-Wiser 3x شتاب‌سنج سه جهته شرکت Erbessd Instrument  می‌باشد.این سنسور داده های ارتعاشاتی سه محور متعامد را در زمانی کم تر از 5 ثانیه در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این سنسور با قابلیت سازگاری با تجهیز پیشرفته DigivibeMX می تواند عیب یابی تجهیزات دوار را تسهیل نماید.

سنسور سه محور نامبرده، با قابلیت سازگاری و اتصال با سیستم عامل iOS و با استفاده از اپلیکیشن مربوطه، این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوان تمامی فرآیند اخذ دیتا و سپس بررسی و تحلیل داده‌ها را تنها بر یک تلفن همراه به ارمغان آورد.

آشنایی با تنها سنسور بالانسر دنیا     

بالانس کردن تنها به واسطه یک سنسور، ویژگی منحصر به فردی است که با این محصول به واقعیت پیوسته است. برای انجام فرآیند بالانس، پراب تاکومتر بر این سنسور تعبیه شده است لذا زاویه فاز مورد نیاز برای انجام فرآیند بالانس در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت. سپس نتایج را می توان در یک تلفن همراه و یا تجهیز صنعتی DigivibeMX به طور وایرلس دریافت نمود.

این سنسور با استاندارد حفاظت محیطی Ip67  و همچنین رابط کاربری بسیارساده، این قابلیت را فراهم می سازد تا به راحتترین شکل ممکن و با اطمینان خاطر از این سنسور در تمامی مناطق سایت دیتا برداری را انجام نمود.

پایه‌های این تجهیز دارای مگنت بسیار قوی است که سبب می‌شود این سنسور با قرارگیری در نقاطی با ارتعاش بالا نیز با صحت بسیارخوب به فعالیت بپردازد.

قابلیت اتصال به گیت های چند کاناله

از دیگر ویژگی های حائز اهمیت این سنسور، قابلیت تبدیل این سنسور به یک سنسور 4 کاناله می باشد. پورت تاکومتر تعبیه شده بر سطح دستگاه این امکان را فراهم می آورد که سنسور تک جهته 5 ولت به سنسور Wiser3x متصل شود و این گیت نیز متعاقبا قابلیت اتصال به تلفن همراه و DigivibeMX را به ارمغان می‌آورد. در این حالت ارتعاش‌سنجی با 4 کانال انجام می‌شود.

قابلیت افزودن فاز در هر نقطه

سنسورهای سه محوره نامبرده با قابلیت تبدیل به سنسور 4 کاناله، می توانند زوایای فاز را به طور کامل مورد پایش قراردهند. با رفرنس قرار دادن سنسور تک جهته در یک نقطه ثابت، زاویای فاز سه جهت متعامد نسبت به این سنسور رفرنس کالیبره می شوند و سپس با قرار دادن سنسور سه محوره وایرلس در نقاط مختلف و ثابت نگه داشت مکان سنسور تک محوره فرآیند اخذ دیتا انجام می‌پذیرد. این روند منجر به یافتن دامنه و فاز نقاط مختلف سیستم می‌شود و در نهایت می توان با این فرآیند ODS گرافیکی را در تجهیزات DigivibeMX پیاده سازی نمود.

روت بندی سنسور با تلفن همراه

دیتا برداری در حالت روت بندی روشن  و در حالت روت بندی خاموش انجام می پذیرد. درحالت روت بندی خاموش برای داده برداری برای داده برداری نیاز به تعریف مشخصات دستگاه در دفعات تست گرفتن وجودخواهدداشت. اما در حالت روت بندی، با تعریف مشخصات دستگاه و ایجاد شناسنامه دستگاه فرآیند ثبت داده‌ها با نظم و ترتیب فراهم می‌آید. سنسور سه جهته Wiser 3x با قابلیت داده برداری در هر دو حالت، سبب رفع نیاز کاربر در کوتاه ترین زمان ممکن خواهدشد. می توان روت بندی تلفن همراه و سنسور گفته شده را به عنوان یکی از ویژگی های مهم این سنسور در نظر گرفت. این امر منجر خواهد شد که با هزینه ای نازل و در کوتاهترین زمان داده برداری تجهیزات سیستم به طور دوره ای صورت پذیرد.

جدول مشخصات فنی این سنسور در زیر قابل مشاهده می باشد.

این سنسور با قابلیت پشتیبانی رنج 48 کیلوهرتزی می تواند به راحتی با تجهیزات صنعتی پیشرفته نظیر DigivibeMX سازگار شود. همچنین این سنسور تا فواصل ده متری می تواند فرآیند اخذ دیتا را تسهیل نماید.

همچنین پکیج این سنسور حرفه ای شامل یک سنسور وایرلس سه جهته EL-Wiser 3x، شارژر و کیت در برانده می باشد این پکیج درصفحه بعد قابل مشاهده است.