امروزه دوربین ترموویژن به یکی از ابزارهای اصلی شناسایی عیوب در دنیا تبدیل شده است که بسیاری از خرابی ها در تجهیزات ، مواد و ساختمان ها بوسیله آن قابل رویت هستند . از جمله عیوب قابل شناسایی بوسیله دوربین ترموگرافی می توان به اکثر عیوب الکتریکی در تجهیزات برقی ، عیوب الکترونیکی در مدارها و بورد ها و تراشه ها ، برخی عیوب مکانیکی ، عیوب عایق ها ، عیوب ساختمان ها از قبیل نما ، سیستم های سرمایشی و گرمایشی و وضعیت ایزولاسیون ، عیوب در تجهیزات پایپینگ مانند خوردگی ها و رسوب ، تشخیص رطوبت و شناسایی درزهای عبور هوا ، صنایع دفاع ، سیستم های امنیتی و دید در شب ، پزشکی و دامپزشکی و ده ها مورد دیگر اشاره کرد . در کلیه کارخانجات سرتاسر دنیا روزانه با سیستم های الکتریکی و مکانیکی بسیاری سرو کار داریم که ممکن است خرابی یا توقف ناگهانی و برنامه ریزی نشده تنها یکی از این تجهیزات باعث بروز خسارت های فراوانی شود . از جمله این خسارت ها می توان به هزینه تعمیرات ، هزینه نفر ساعت تعمیرات ، هزینه تامین قطعات یدکی ، هزینه ناشی از عدم تولید و … اشاره کرد . از این رو کارخانه ها بر آن شدند تا از ابزارهایی جهت تشخیص عیوب قبل از وقوع خرابی و توقف تولید استفاده نموده و هزینه های تعمیرات خود را به شدت کاهش دهند . شرکت نوآوران پایش با رویکرد نگهداری و تعمیرات مبتنی بر پایش وضعیت و با استفاده از ابزارهای مختلف بازرسی در این زمینه به عنوان یکی از پیشگامان اجرای این نسل تعمیرات در ایران به شمار می رود . استفاده از کارشناسان با تجربه و دارای مدارک علمی و بین المللی در زمینه ترموگرافی و همچنین استفاده از دوربین های ترموویژن با کیفیت و دارای آخرین امکانات روز دنیا از جمله پارامترهای مورد توجه این شرکت از سالهای گذشته تا کنون بوده است . در زیر به مراحل انجام بازرسی ترموگرافی اشاره میگردد :

ارزیابی اولیه تجهیزات

تعیین تجهیزات دارای عیوب حاد

زمان بندی دوره های بازرسی بعدی

زمان بندی تعمیرات

تهیه شناسنامه و کد گذاری تجهیزات

ارائه گزارش فنی

ارائه گزارش مدیریتی

امروزه برخی کارخانجات علاقه مند به اجرای TCM بنا به دلایل مختلف از قبیل برون سپاری تعمیرات یا تمایل جهت مشاهده نتیجه اجرای TCM قبل از خرید دوربین ترموویژن و توجیه پذیری اقتصادی و عملی آن و … مایل به دریافت خدمات ترموگرافی در مجموعه خود می باشند . لذا شرکت نوآوران پایش با دارا بودن سوابق درخشان و نیرو های مجرب در این زمینه آمادگی خود را جهت اجرای TCM در کارخانجات سطح کشور اعلام می نماید .

جهت ارسال درخواست در زمینه دریافت خدمات ترموگرافی میتوانید با شماره آنلاین 09120714820 تماس و یا از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید .

 

درخواست خدمات ترموگرافی