تابع پیشرفته Coherence Function

تابع پیشرفته Coherence Function

یکی از مهم ترین کاربردهای آنالیز سیگنال دینامیکی مشخص کردن رفتار ورودی و خروجی در سیستم است. در سیستم های خطی تعیین این رابطه ساده است و تابع تبدیل سیستم با معلوم بودن پاسخ فرکانسی سیستم(FRF) مشخص می شود. با این حال ، هنگام اندازه گیری رفتار ورودی و خروجی سیستم ، همیشه نویز وجود دارد که اندازه گیری ورودی و خروجی را مبهم می کند. حال اندازه گیری مهم این است که چه مقدار از خروجی اندازه گیری شده در واقع توسط ورودی ایجاد می شود. این امر توسط تابع Coherence انجام می گیرد.
هنگام تداخل ، دو موج می توانند دامنه های خود را اضافه کنند تا موج دامنه بیشتری نسبت به دو موج اول ایجاد کنند (تداخل سازنده) یا با کم کردن دامنه از هم موجی با دامنه کمتر (تداخل مخرب) ایجاد کنند، این بستگی به فاز نسبی آنها دارد که در صورت هم فاز بودن رفتار فزاینده و در صورت نا هم فاز بودن رفتار کاهنده ایجاد می‌گردد. گفته می شود دو موج اگر فاز نسبی ثابت داشته باشند Coherent هستند.
اگر سیستم خطی باشد و هیچ یک از اندازه گیری های ما با نویز نباشند و به عبارت ساده تر ورودی خروجی را دنبال کند، پارامتر Coherence دقیقاً 1 خواهدبود. اگر سیستم غیرخطی باشد یا نویز اضافی در ورودی یا خروجی تداخل داشته باشد پارامتر Coherence کمتر از یک می‌باشد. لازم به ذکر است که این پارامتر هرگز بزرگتر از یک نخواهدبود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *