رویاهایتان تبدیل به واقعیت شد!

با گوشی موبایل تمام داده های ارتعاشی تجهیزاتتان را در هر گوشه ای از جهان رصد و تجهیزات را از راه دور تحت مراقبت 24/7 ( در تمام 24 ساعت شبانه روز) قرار دهید

در این مقاله سعی داریم تا قابلیت فوق العاده شرکت  ERBESSD INSTRUMENTS در داده برداری وایرلس را معرفی کنیم. یکی از معضلات تولید کنندگان تجهیزات صنعتی این است که محل نصب تجهیزات در نقاط صعب العبور و بعضا با فواصل بسیار از هم نصب شده و امکان دسترسی سریع تیم پایش وضعیت به تجهیز مورد نظر وجود ندارد. شرکت ERBESSD برای رفع این مشکل راه حل جالبی دارد.

سنسور وایرلس

سنسور وایرلس

شما با یک سنسور وایرلس که به تجهیز وصل می کنید و یک گوشی موبایل و اتصال دائم به اینترنت می توانید 24/7 داده های ارتعاشی سیستم را تحت نظر داشته باشید.

البته باید در نظر داشت که اتصال به بلوتوث و اینترنت محدودیت های خود را دارد و جدول زیر بهترین روش اتصال تجهیز به بلوتوث و سپس اتصال به شبکه جهانی اینترنت را پیشنهاد می کند.

جدول نرخ انتقال داده

این جدول نرخ انتقال داده توسط بلوتوث سنسور به نزدیکترین روتر وای فای (Routers wireless) را نشان می دهد. باطبع برای انتقال داده از اینترنت به واحد کنترل، نیاز به اینترنت پرسرعت است که امروزه این امکانات همه جا فراهم شده است. با در نظر گرفتن تمام جوانب بلوتوث BLE 5.0 بهترین گزینه است.

یکی دیگر از مشکلاتی که در صنایع حساس مشاهده می گردد این است که محوطه نصب تجهیز از فضای باز ایزوله شده و امکان ارسال آزاد و بدون نویز داده‌های ارتعاشی بصورت وایرلس دشوار می باشد. سیستم پایش وضعیتPhantom راه حل این قضیه است. سیستم Phantom® شرکتErbessd Instruments ® شامل یک فرستنده ارتعاشی وایرلس است که یک شتاب سنج سه محوره ، ماژول بلوتوث BLE و یک پردازنده را شامل می شود تا یک راه حل کامل برای نظارت بر ارتعاش از راه دور ارائه دهد.

این سنسورهای برای اندازه گیری حوزه وسیعی از داده های مورد نیاز در پایش وضعیت در رنگ‌های مختلف مطابق شکل زیر ساخته شده است.

سیستم وایرلس

شکل زیر شماتیک کلی نحوه کار سیستم وایرلس با کمک گوشی موبایل را نشان می دهد.

wiser vibe

Wiser vibe

  • Wiser Vibe برنامه ای برای دستگاه های IOS است که به شما کمک می کند تمام داده های ماشین آلات خود را داشته باشید.
  • این نرم افزار قابل حمل برای تجزیه و تحلیل ارتعاشات ، به شما امکان می دهد روندها را تجزیه و تحلیل کنید.
  • Wiser Vibe، به شما کمک می‌کند تا طیف های FFT را در واحدهای شتاب ، سرعت جابجایی و تسریع مشاهده کنید.
  • علاوه بر این در صورت هشدار در هر یک از پارامترهای اندازه گیری ، آلارم های خرابی را از طریق Wiser Vibe دریافت خواهید کرد.

سنسورهای فانتوم قابلیت پیکربندی بصورت Phantom gateway configuration نیز دارند. در این روش چندین روتر با هم بصورت ترکیبی در ارتباط بوده و داده ها را رد و بدل می کنند و بدین ترتیب امکان اتصال به فضای بیرون cloud و یا فضای دیتا بیس داخلی فراهم می شود. در هنگام کار با سنسور فانتوم و روتر می توان طریقه اتصال بصورت وایرلس یا شبکه داخلی را تنظیم کرد.

در شکل زیر طرق مختلف اتصال روتر ها به هم نمایش داده شده است.

شرکت نوآوران پایش نمایندگی انحصاری محصولات ERBESSD در ایران می‌باشد.