تماس فوری : 09120714820

آنالیز و تست مودال پیشرفته

خدمات آنالیز و تست مودال پیشرفته نوآوران پایش از تجزیه و تحلیل مودال، تجزیه و تحلیل مداری و تجزیه و تحلیل پیچشی و شکل‌های انحراف عملیاتی نظری-Operational Deflection Shapes (ODS) برای ارزیابی تشخیصی جامع پیچیده‌ترین و پویاترین مشکلاتی که ماشین‌های دوار را آزار می‌دهند، استفاده می‌کند.

خدمات تخصصی آنالیز مودال و تغییر شکل سازه به منظور شناسایی عیوب رزونانسی و رفع عیوب به کار می رود. این شرکت با پیشینه موفقیت آمیز ارائه خدمات تخصصی آنالیز مودال و تغییر شکل سازه در اجرای پروژه های متعدد آمادگی خود را جهت ارائه خدمات مذکور اعلام می دارد.

سیستم های ارتعاشی دارای بی نهایت درجه آزادی، فرکانس طبیعی و شکل مود مربوطه می باشند و هرگاه یکی از فرکانس های تحریک (مانند نیروی تحریک نابالانسی، ناهمترازی، لقی، بیربینگ و …) با فرکانس طبیعی برابر شود تشدید رخ می دهد.

با اجرای آنالیز مودال میتوان وقوع رزونانس را برسی نمود و با آنالیز ODS می توان با شناخت نقاط بحرانی و تغییر فرکانس های طبیعی سیستم از این پدیده مخرب جلوگیری نمود. لازم به ذکر است آنالیز مودال به دو صورت شبیه سازی نرم افزاری و تست های ضربه در این شرکت انجام می گیرد.

برنامه تجزیه و تحلیل ارتعاش تجهیزات چرخشی از جدیدترین مجموعه سخت افزاری و نرم افزاری داده های بلادرنگ برای ترکیب با راه حل های تئوری “what if” استفاده می کند و ساختارهای مدل را تا زمانی که جهت برسی موارد اصلاحی تولید، شناسایی و اجرا شود تغییر می دهد.

تحلیل مودال پاسخ دینامیکی سازه ها و سیالات را تحت تحریک ارتعاشی اندازه گیری و تجزیه و تحلیل می کند.

بسته به فرکانس نیروی تحریک، الگوهای تغییر شکل (خم شدن، پیچش) تولید می‌شوند و به آن شکل‌های حالت (کانتور) گفته می‌شود، جایی که نمایش متحرک شکل حالت در تشخیص شرایط ناکارآمد مفید است.

تحلیل شبیه‌سازی مودال نوآوران پایش می‌تواند مدل‌های شبیه‌سازی «مبتنی بر واقعیت» را ایجاد کند که در آن جرم، فرکانس و میرایی مشخصه را می‌توان از اندازه‌گیری‌ها تخمین زد.

دستگاه های آنالیز و تست مودال

بالانسر MX10 یکی از بهترین بالانسرهای دنیا می باشد. از قابلیتهای رفابتی این دستگاه نسبت به سایر دستگاههای موجود می توان به تمپلیتهای آماده انواع روتورهای Overhung Between Bearing اشاره نمود.

دیتا کالکتور MX20 یکی از بهترین دیتا کالکتورهای دنیا می باشد. از قابلیتهای رفابتی این دستگاه نسبت به سایر دستگاههای موجود می توان به دیتابرداری بسیار سریع (طوری که در ۳ ثانیه کلیه اطلاعات دیتا زمان – فرکانس – دیتا انولوپ و …. را میگیرد. ، همچنین ODS گیری در تجهیز MX30 در بین سایر دستگاهها بسیار قابل تامل می باشد ، مدلهای آماده در این تجهیز سبب  گردیده داخل سایت کنار هر تجهیز به آسانی مدل مشابه آن تجهیز را انتخاب گرده و ODS تجهیز در کمتر از ۵ دقیقه نمایان خواهد شد.

دیتا کالکتور و بالانسر MX30 یکی از بهترین دیتا کالکتورها و بالانسرهای دنیا می باشد. از قابلیتهای رفابتی این دستگاه نسبت به سایر دستگاههای موجود می توان به دیتابرداری بسیار سریع (طوری که در ۳ ثانیه کلیه اطلاعات دیتا زمان – فرکانس – دیتا انولوپ و …. را میگیرد. ، همچنین ODS گیری در تجهیز MX30 در بین سایر دستگاهها بسیار قابل تامل می باشد ، مدلهای آماده در این تجهیز سبب  گردیده داخل سایت کنار هر تجهیز به آسانی مدل مشابه آن تجهیز را انتخاب گرده و ODS تجهیز در کمتر از ۵ دقیقه نمایان خواهد شد.

دلایل استفاده از آنالیز و تست مودال چیست ؟

آنالیز مودال مطالعه خواص دینامیکی سازه های خطی، بر اساس آزمایش سازه یا شبیه سازی مبتنی بر تحلیل اجزای محدود است. این ویژگی‌های دینامیکی شامل فرکانس‌های تشدید (که «فرکانس‌های طبیعی» یا «فرکانس‌های ویژه» نیز نامیده می‌شوند) و حالت‌های ساختاری (یا «حالت‌های ویژه») هستند. خواص دینامیکی به جرم، سفتی و توزیع میرایی روی سازه بستگی دارد و رفتار ارتعاش سازه را هنگام قرار گرفتن در معرض بارهای عملیاتی تعیین می کند. هر تغییر شکل یک سیستم ساختاری خطی را می توان به صورت ترکیبی خطی از حالت های ساختاری بیان کرد که یک پایه برداری متعارف را تشکیل می دهند.
 
تست مودال جمع آوری داده ها را با تجزیه و تحلیل بیشتر ترکیب می کند. در یک کاربرد صنعتی، فرآیند کامل اغلب به عنوان آزمایش و تحلیل مودال یا آنالیز مودال تجربی (EMA) نامیده می شود.
 
نتایج آزمایش و تحلیل مودال در برنامه‌های شبیه‌سازی و آزمایش مختلف، از جمله محاسبات پاسخ ارتعاش، تجزیه و تحلیل علت ریشه مشکلات ارتعاش و تشخیص آسیب، و همچنین برای افزودن انعطاف‌پذیری به تجزیه و تحلیل چند بدنه و سرعت بخشیدن به دوام و شبیه‌سازی‌های ارتعاشی-آکوستیک استفاده می‌شود. محاسبات مبتنی بر مودال بسیار مؤثر هستند و امکان ارزیابی کارآمد تغییرات ساختاری به پاسخ‌ها را فراهم می‌کنند.

تست آنالیز مودال چه کاربردی دارد؟

تجزیه و تحلیل مودال تغییر شکل یک سازه به دلیل ورودی ارتعاش خارجی را مشخص می کند. هنگامی که سازه توسط انرژی ارتعاشی خارجی برانگیخته می شود، در تعدادی الگوها یا حالت های موج مانند به خوبی تعریف شده تغییر شکل می دهد. هر حالت فرکانس طبیعی و شکل حالت و ضریب میرایی خاص خود را دارد.
 
خواص مودال با برانگیختن سازه با ارتعاش تصادفی و اندازه‌گیری پاسخ در مجموعه‌ای از نقاط آزمایش با ابزار تحلیلگر تبدیل فوریه سریع  (Fast Fourier Transform analyzer) تعیین می‌شود.
 
سپس نرم افزاری پیچیده داده های تجربی را در نقشه سه بعدی کالیبره شده در انگلیسی یا واحدهای جابجایی متریک پردازش می کند. وضوح این تکنیک بسیار بالا است 
تجزیه و تحلیل مودال کامپیوتری یک صفحه میز که کانتور دقیق سطح را در دو حالت ارتعاش نشان می دهد.

راه اندازی معمولی برای آزمایش تحلیل مودال. پس از اینکه سیگنال ها شرطی شدند، آنها دیجیتالی شده و توسط یک تحلیلگر تبدیل فوریه سریع پردازش می شوند. سپس داده ها برای محاسبه نمودار مودال سه بعدی به یک ایستگاه کاری رله می شوند.

آنالیز و تست مودال با نرم افزار

سرویس تحلیل مودال ما ابزار ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد تا به شما در ارزیابی و برآوردن الزامات کنترل ارتعاش برنامه شما کمک کند.

تحلیل مودال
  • به صورت تجربی دامنه های جابجایی واقعی را در کل سطح کار اندازه گیری می کند
  • شبیه سازی تنظیمات تجهیزات منحصر به فرد شما امکان بررسی گزینه های مختلف قرار دادن برای بهترین عملکرد را فراهم می کند

تجزیه و تحلیل مودال مفهوم حرکت نسبی را با ارائه یک نمایش گرافیکی سه بعدی از جابجایی های روی میز کل سطح کار یک گام جلوتر می برد. آنالیز مودال علاوه بر ارائه اثبات آزمایشی مستقیم ایزولاسیون ارتعاش و عملکرد سازه، مکان‌های “نقاط مطلوب” را در سازه شناسایی می‌کند. مشخص کردن این مکان‌ها، جایی که دامنه حرکت سطح کار کمتر است، بهترین مکان‌ها را برای قرار دادن تجهیزات حیاتی برای بالاترین پایداری و عملکرد قابل دستیابی نشان می‌دهد.

جانمایی های انتقالی کانتور (حالت دوم).
جانمایی های انتقالی کانتور (حالت اول).
مدل استاتیک ساختاری لانه زنبوری مثلثی (سفارشی شده).

معرفی هلدینگ دانش بنیان نوآوران

هلدینگ دانش بنیان نوآوران از سال ۹۱ با هدف بومی سازی تکنولوژی پایش وضعیت شروع به فعالیت نمود ، این هلدینگ هم اکنون در پنج دفتر ایران و دو دفتر خارج از کشور مشغول به فعالیت میباشد دفاتر داخل کشور شامل دپارتمان تجهیزات پایش وضعیت ، دپارتمان تامین تجهیزات عمومی ، دپارتمان آموزش ، دپارتمان پیمانکاری ، دپارتمان کارگاه می باشد. همچنین این هلدینگ هم اکنون دارای چندین نمایندگی انحصاری از خارج از کشور، گواهی صلاحیت پیمانکاری سازمان برنامه و بودجه ، گواهی دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، گواهی آموزش از نفت مرکزی میباشد. این هلدینگ دارای بیش از ۳۰۰ حسن انجام کار فروش ، ۲۰۰ حسن انجام کار پیمانکاری ، ۳۰۰ حسن انجام کار کارگاه آموزشی بوده و بیش از ۱۵۰۰ نفر در صنایع نفت گاز پتروشیمی را آموزش داده است. همچنین این شرکت با ارتباط مناسب با موسسه mobius استرالیا توانایی برگزاری کارگاه آموزش و آزمون و دریافت گواهینامه بین المللی در دفاتر ترکیه و دبی را دارد.

ما در بیشتر نمایشگاههای داخلی و خارجی در کنار شما عزیزان از سال ۹۱ حضور داریم.

نمایشگاه نفت گاز پتروشیمی تهران سال ۱۳۹۵
نمایشگاه تجهیزات دوار تهران سال ۱۳۹۳
نمایشگاه نفت گاز پتروشیمی تهران سال ۱۳۹۲
نمایشگاه نفت گاز پتروشیمی شیراز سال ۱۳۹۸
نمایشگاه آکوستیک تهران سال ۱۳۹۷
نمایشگاه نفت و گاز تهران سال ۱۳۹۶
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی تهران 1401
نمایشگاه صنعت نفت و گاز آدیپک ابوظبی سال ۱۳۹۹
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی تهران سال ۱۳۹۹
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی اهواز سال ۱۳۹۹
حضور در شبکه یک سیما مسابقه کارویا سال ۱۴۰۰
نمایشگاه صنعت برق - دبی سال ۱۴۰۰
نمایشگاه صنعت ترکیه استانبول سال ۱۴۰۰
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی تهران ۱۴۰۱
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی تهران ۱۴۰۱
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی تهران ۱۴۰۱

با تشکر از حضور گرم شما عزیزان در نمایشگاه نفت ، گاز ، پتروشیمی تهران ۱۴۰۱

فروش آغاز تعهد می باشد، با ارائه خدمات و آموزش همیشه در کنار شما هستیم.

این شرکت از طریق دفاتر خارج از کشور محصولات کمپانی پروفتکنیک و ماژولها را تامین می نماید.
تجهیزات دوربینهای ترموگرافی تستو و سایر محصولات این کمپانی رو شرکت نوآوران پایش ارائه می دهد.
کمپانی آرتسیس ترکیه در زمینه تجهیزات آنالیز جریان فعالیت دارد شرکت نوآوران پایش نماینده و خدمات پس از فروش این شرکت را ارائه می دهد.
فروش و خدمات پس از فروش دوربینهای ترموگرافی شرکت فلر توسط شرکت نوآوران پایش در ایران صورت می پذیرد.
فروش و خدمات پس از فروش دوربینهای ترموگرافی و سایر محصولات فلوک را شرکت نوآوران پایش انجام می دهد.
کلیه محصولات گارانتی یک ساله

هیچگونه نگرانی بابت شکست صفحه و ... نداشته باشید.

خدمات پس از فروش ۱۰ساله

با خیال راحت درخواست بگذارید.

نوآوران پایش یکی از پیشگامان پایش وضعیت

از سال ۹۱ در حوزه خدمات، فروش و آموزش در خدمت شما هستیم.