تماس فوری : 09120714820

چرا آموزش و یادگیری پایش وضعیت تجهیزات دوار مهم است؟​

چرا آموزش و یادگیری پایش وضعیت تجهیزات دوار مهم است؟

پایش وضعیت تجهیزات یکی از مهم ترین تکنیک های نگهداری کم هزینه تجهیزات در صنایع بزرگ است. تکنیک های پایش وضعیت بخصوص برای تجهیزات دوار متفاوت است. ولی عمدا از تکنیک های آنالیز ارتعاشات ، آنالیز روغن ، ترموگرافی و صداسنجی استفاده می شود هر چند که تکنیک های دیگر مثل اندازه گیری جریان برق و ضخامت سنجی و غیره نیز وجود دارد.

سیستم های نگهداری و تعمیرات هزینه های تمام شده محصول را به طرز چشم گیری کاهش می دهد و در دنیای رقابتی کنونی اهمیت ویژه ای یافته است که از جمله مهمترین آنها تعمیرات بر اساس شرایط کارکرد ماشین می­باشد که اصطلاحاً پایش وضعیت نامیده می­شود. در این رویکرد با توجه به شرایط ماشین در حال کار، به عنوان مثال تحلیل سیگنال­های ارتعاشی تولید شده بوسیله ماشین، عیوب احتمالی تشخیص داده خواهد شد و در اولین فرصت و پیش از ایجاد خرابی یا توقف ناگهانی سیستم، برنامه ریزی لازم برای رفع عیب صورت خواهد گرفت.

اهمیت و ارزش پایش وضعیت در رفع عیوب

همه‌چیز نباید تحت نظارت و پایش باشد، کلید افزایش روزافزون آپتایم (uptime) تجهیزات شما این است که ارزیابی آنچه که به عنوان تجهیز حیاتی محسوب می‌شود، بر اساس شکست یا اصلاح آن، برنامه‌ریزی و انجام شود. یک موتور گیربکس کوچک که هزینه جایگزینی آن چند صد هزار تومان است و خرابی آن فرایند تولید را دچار مشکل نمی‌کند و همچنین می‌توان آن را به‌سرعت و به ‌آسانی از توزیع‌کننده تامین شود، تجهیزات مهم محسوب نمی‌شوند و نظارت و پایش لازم ندارند. اما تجهیزاتی که چند صد میلیارد تومان ارزش دارند و در صورت خرابی، تولید را با اشکال مواجه می سازند، نیازمند نظارت و پایش وضعیت دائمی هستند.

پایش وضعیت تجهیزات(CM) هرگز نباید به‌ عنوان یک ابزار ترویجی بکار گرفته شود. برای نظارت بر کار تجهیزات به بهترین وجه، نیاز است که در هماهنگی با یک استراتژی قوی نگهداری و تعمیرات دیگر و بازخورد تعمیرات از تیم نگهداری و تعمیرات یا پیمانکار اجرا شود. نگهداری و تعمیرات یک مهارت است و تنها علم نیست. یک برنامه نگهداری و صحیح، نیاز به توجه به عوامل متعدد دارد و فقط دنبال کردن روند وضعیت تجهیزات نمی‌تواند اثربخش باشد.

پایش وضعیت می تواند در جانمایی به موقع و هوشمندانه تجهیزات موثر باشد

پایش وضعیت می تواند در کاهش تعمیرات و نگهداری های برنامه ریزی شده موثر باشد

پایش وضعیت می تواند در بهبود و بازگشت درآمد شما موثر باشد

پایش وضعیت می تواند در دسترس بودن تجهیزات شما را بهبود دهد

پایش وضعیت می تواند از هدر رفت سرویس های خدماتی شما موثر باشد

پایش وضعیت می تواند ریسک خرابی تجهیزات شما را کاهش دهد

پایش وضعیت می تواند باعث بهبود وضعیت کاری نیروهای عملیاتی شما شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.

کلیه محصولات گارانتی یک ساله

هیچگونه نگرانی بابت شکست صفحه و ... نداشته باشید.

خدمات پس از فروش ۱۰ساله

با خیال راحت درخواست بگذارید.

نوآوران پایش یکی از پیشگامان پایش وضعیت

از سال ۹۱ در حوزه خدمات، فروش و آموزش در خدمت شما هستیم.