تماس فوری : 09120714820

معرفی آنالیز جریان

ماشین‌های الکتریکی یکی از مهم‌ترین و شاید گران قیمت‌ترین تجهیزات الکتریکی در مراکز صنعتی به شمار می‌روند، بنابراین هرگونه توقف در کارکرد این تجهیزات منجر به صدمات اقتصادی فراوانی می‌گردد. برای جلوگیری از توقفات ناخواسته، کاهش زمان صرف شده جهت تعمیرات و به عبارت دیگر کاهش هزینه و افزایش بهره‌وری، انجام مراقبت وضعیت موتورها با استفاده از دستگاه آنالیز جریان امری ضروری است.

با انجام مراقبت وضعیت موتورها، علاوه بر تعیین شرایط موتور و یا تشخیص خطای داخل موتور تصمیم‌گیری‌های متناسب با نوع عیب اتخاذ می‌گردد، به گونه‌ای که موتور در حداقل زمان ممکن و با کمترین هزینه، مطابق با برنامه‌ریزی‌های انجام شده متوقف و تعمیر گردد.

olip mdt

دستگاه (Olip MDT (Artesis قادر به عیب‌یابی انواع موتورهای سه فاز با دور ثابت و متغیر، موتورهای القائی، موتورهای سنکرون و ژنراتورها با محدوده ولتاژ ضعیف، متوسط و قوی بوده و برای آنالیزهای خود از ۳ سنسور جریان و ولتاژ که به سادگی نصب می‌شوند، استفاده می‌نماید.

این دستگاه همچنین قابلیت‌های یک پاور آنالایزر کاملا حرفه‌ایی را دارا بوده و از طرفی تست کامل یک ماشین از نظر مکانیکی، الکتریکی و تخلیه جزئی با استفاده از MDT حدودا یک ساعت به طول می‌انجامد که عملا امکان انجام بین ۵ تا ۷ تست در روز را به اپراتور می‌دهد. این زمان تست بسته به پارامترهای انتخابی اپراتور جهت داده برداری کاهش می‌یابد.


پکیج MDT در نهایت با استفاده از نرم افزار حرفه‌ایی خود اطلاعات کاملی را از هارمونیک‌ها (تا ۱۳ برابر) ارائه می‌نماید که از جمله عیوب مکانیکی و الکتریکی رایج قابل شناسایی با این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستگاه AMT Pro با آنالیز موتورهای AC سه فاز با سرعت ثابت و متغیر،  ژنراتورها،  کمپرسورها،  فن ها،  پمپ ها،  نوار نقاله ها،  تجهیزات موتوری سازگار است.

  • عیب یابی خودکار
  • تولید گزارش فوری با اطلاعات عیب یابی
  • نمایش طیف پیشرفته و شکل موج آنالیز جریان
  • دسترسی به برنامه های کاربردی
  • یکپارچه سازی از طریق وای فای
  • زمان آزمون کوتاه (۷ دقیقه)
  • راه اندازی تست ساده و آسان
  • تست موتور آنلاین
  • قابل حمل، باتری داخلی

کدام دستگاه آنالیز جریان مناسب نیاز شما خواهد بود؟

قبل از هرگونه خرید دستگاه آنالیز جریان شما ابتدا باید نوع نیاز و موارد کاربرد این دستگاه را در مجموعه خود مشخص کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

شما میتوانید با تجهیز مهندسان نگهداری و تعمیرات و تکنسین‌ها به دستگاه های آنالیز جریان، اولویت‌بندی حجم کار و مدیریت نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه برای پایش تجهیزات و رفع عیب متناوب، از بروز مشکلات غافلگیرکننده و برخی خرابی‌های الکتروموتورها اجتناب کنید تا سیستم در شرایط تنش‌های نرمال خود کار کرده و بدین ترتیب، هزینه های مالی و از کار افتادگی کل کار را کاهش داد.

دلایل استفاده از دستگاه آنالیز جریان چیست ؟

آنالیز اثر جریان در تشخیص عیوب الکتروموتور‌ها دارای کاربرد‌های بسیار فراوانی می‌باشد، همانطور که می‌دانید الکتروموتور‌ها نقش بسیار حیاتی در صنعت ایفا می‌کند٬ در نتیجه برای اینکه بتوانیم از توقف ناگهانی آن‌ها و افت کردن راندمان سیستم جلوگیری کنیم٬ باید در پایش هرچه بهتره الکتروموتورها کوشا باشیم. توجه داشته باشید که با توقف الکتروموتورها مطمئناً شاهد کاهش تولید و افزایش هزینه‌ها خواهیم بود.

 

همان‌طور که می‌دانید، این بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که علل عیوب موتور محدود به یک حوزه تخصص نیست هر دو مسایل مکانیکی و الکتریکی می‌تواند منجر به نارسایی موتور شود و مسلط بودن به دانش مناسب می‌تواند در تشخیص صحیح عیب بسیار راهگشا باشد.

 

هنگامی که موتور الکتریکی خراب می‌شود برای اقدام گزینه کمتری در اختیار ماست در مقایسه با زمانی که قبل از خرابی کامل توانسته‌ایم عیب و زمان خرابی کامل را تشخیص دهیم. تخریب عایق‌بندی سیم‌پیچ و سایش بلبرینگ دو دلیل شایع خرابی موتور است، اما این شرایط به دلایل مختلف بوجود می‌آیند.

معرفی هلدینگ دانش بنیان نوآوران

 

هلدینگ دانش بنیان نوآوران از سال ۹۱ با هدف بومی سازی تکنولوژی پایش وضعیت شروع به فعالیت نمود ، این هلدینگ هم اکنون در پنج دفتر ایران و دو دفتر خارج از کشور مشغول به فعالیت میباشد دفاتر داخل کشور شامل دپارتمان تجهیزات پایش وضعیت ، دپارتمان تامین تجهیزات عمومی ، دپارتمان آموزش ، دپارتمان پیمانکاری ، دپارتمان کارگاه می باشد. همچنین این هلدینگ هم اکنون دارای چندین نمایندگی انحصاری از خارج از کشور، گواهی صلاحیت پیمانکاری سازمان برنامه و بودجه ، گواهی دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، گواهی آموزش از نفت مرکزی میباشد. این هلدینگ دارای بیش از ۳۰۰ حسن انجام کار فروش ، ۲۰۰ حسن انجام کار پیمانکاری ، ۳۰۰ حسن انجام کار کارگاه آموزشی بوده و بیش از ۱۵۰۰ نفر در صنایع نفت گاز پتروشیمی را آموزش داده است. همچنین این شرکت با ارتباط مناسب با موسسه mobius استرالیا توانایی برگزاری کارگاه آموزش و آزمون و دریافت گواهینامه بین المللی در دفاتر ترکیه و دبی را دارد.

ما در بیشتر نمایشگاههای داخلی و خارجی در کنار شما عزیزان از سال ۹۱ حضور داریم.

نمایشگاه نفت گاز پتروشیمی تهران سال ۱۳۹۵
نمایشگاه تجهیزات دوار تهران سال ۱۳۹۳
نمایشگاه نفت گاز پتروشیمی تهران سال ۱۳۹۲
نمایشگاه نفت گاز پتروشیمی شیراز سال ۱۳۹۸
نمایشگاه آکوستیک تهران سال ۱۳۹۷
نمایشگاه نفت و گاز تهران سال ۱۳۹۶
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی تهران 1401
نمایشگاه صنعت نفت و گاز آدیپک ابوظبی سال ۱۳۹۹
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی تهران سال ۱۳۹۹
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی اهواز سال ۱۳۹۹
حضور در شبکه یک سیما مسابقه کارویا سال ۱۴۰۰
نمایشگاه صنعت برق - دبی سال ۱۴۰۰
نمایشگاه صنعت ترکیه استانبول سال ۱۴۰۰
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی تهران ۱۴۰۱
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی تهران ۱۴۰۱
نمایشگاه صنعت نفت گاز پتروشیمی تهران ۱۴۰۱

با تشکر از حضور گرم شما عزیزان در نمایشگاه نفت ، گاز ، پتروشیمی تهران ۱۴۰۱

فروش آغاز تعهد می باشد، با ارائه خدمات و آموزش همیشه در کنار شما هستیم.

این شرکت از طریق دفاتر خارج از کشور محصولات کمپانی پروفتکنیک و ماژولها را تامین می نماید.
تجهیزات دوربینهای ترموگرافی تستو و سایر محصولات این کمپانی رو شرکت نوآوران پایش ارائه می دهد.
کمپانی آرتسیس ترکیه در زمینه تجهیزات آنالیز جریان فعالیت دارد شرکت نوآوران پایش نماینده و خدمات پس از فروش این شرکت را ارائه می دهد.
فروش و خدمات پس از فروش دوربینهای ترموگرافی شرکت فلر توسط شرکت نوآوران پایش در ایران صورت می پذیرد.
فروش و خدمات پس از فروش دوربینهای ترموگرافی و سایر محصولات فلوک را شرکت نوآوران پایش انجام می دهد.
کلیه محصولات گارانتی یک ساله

هیچگونه نگرانی بابت شکست صفحه و ... نداشته باشید.

خدمات پس از فروش ۱۰ساله

با خیال راحت درخواست بگذارید.

نوآوران پایش یکی از پیشگامان پایش وضعیت

از سال ۹۱ در حوزه خدمات، فروش و آموزش در خدمت شما هستیم.